Solární kolektory

Instalace solárního systému pro ohřev vody na rodinný dům či stavební objekt se dnes vyplatí. Systém od nás Vám ušetří až 70% energie na ohřev TUV. Díky dotacím z programu Zelená úsporám se návratnost investice pohybuje od 3 do 8 let, životnost kolektorů je min 20 let. Specializujeme se na komplexní služby v oblasti návrhů a instalace solárních systémů na přípravu teplé vody, přitápění a ohřev vody do bazénů.

Princip fungování:

U dobře navržených solárních systémů lze v letních měsících dosáhnout pokrýt až 100% nákladů na ohřev vody, v ročním průměru pak až 70 %.
Solární systémy pracují na principu akumulace, kde je celkový objem vody ke spotřebě přes den nahříván na požadovanou teplotu nastavenou v elektronické řídící jednotce. Od jara do podzimu jsou v odpoledních hodinách běžně dosahované teploty až 70°C.
V podzimním a zimním období pak solární systém funguje v režimu předehřevu. Přispívá k omezení nákladů na ohřev tím, že vodu dokáže předehřát na 30-40°C. Konvenčním způsobem (el. topidlem, plynovým kotlem nebo kotlem na tuhá paliva) je pak voda dohřívána na požadovanou teplotu. Dohřev je realizován pouze v horní části solárního zásobníku, čímž je zajištěna energetická hospodárnost dohřevu.

Pro celoroční uspokojení potřeby teplé vody je vždy nutné kombinovat solární ohřev s některým z tradičních způsobů ohřevu vody či s tepelným čerpadlem.
Při správném dimenzování solárního systému je možné využít sluneční energii také pro přitápění nízkoteplotních topných soustav, nejlépe v nízkoenergetických domech. Zejména v těchto případech se nabízí výhodná kombinace s letním ohřevem bazénu a s vytápěním pomocí tepelného čerpadla.

Naše reference

Instalace obsahuje: Solární kolektory včetně tepelného čerpadla země – voda s půdním vrtem a fotovoltaické elektrárny.

Rodinný dům Fraňkovi

Rychlý kontakt

Solární vytápění realizujeme převážně ve východních Čechách – Hradec Králové, Pardubice, Jaroměř, Náchod, Dvůr Králové, Trutnov, Rychnov nad Kněžnou, Praha, střední Čechy atd. Ovšem působíme i v celé České Republice.

Máte-li zájem o více informací, nabídku nebo o objednání služby, kontaktujte nás:
E-mail: info@vki.cz
Tel: +420 491 815 191 a +420 606 502 682